Majör otohemoterapi: Hastadan alınan 50 ila 100 ml kan, bu işlem için özel tasarlanmış steril ve ozona dayanıklı vakumlu şişelerde ozonla  karıştırıldıktan sonra hastaya tekrar geri verilir.  Ozon kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan spesifik maddelerle tamamen reaksiyona girer ve metabolizmayı arttırır.

 

Minör Otohemoterapi: Hastanın ozonlanmış 3-5 ml  kanı  intramusküler yolla hastaya geri verilir.  Bu yöntemle spesifik olmayan bağışıklık sistem aktive edilir. Allerjik hastalıklarda etkilidir.

Eksternal tedavi: Ozon gazını kapalı bir sistemde özel ozona dayanıklı torbalar kullanılarak gerçekleştirilir.  Vücudun tedavi edilecek kısmı önceden ozonlu su ile de yıkanabilir, bu yıkama etkiyi dahada artırır. Bu metod  açık yaraları, ameliyat sonrası oluşan lezyonları  ve enfekte olmuş alanları tedavi etmekte çok etkilidir.

Rektal ozon uygulaması:   Barsakların enflamatuar hastalıklarında , aynı zamanda antiaging ve  bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır.  Son zamanlarda daha az invaziv olmasından dolayı diğer metodların yerine de kullanılmaktadır.

Ozonun eklem içi enjeksiyonu : Ozon gazı  eklem içine enjekte edilir.  Bu metod artrit, rekurren artroz, ağrılı enflamatuar hastalıklarda kullanılır.

Bölgesel zayıflama için yağ dokusunun yoğun olduğu bölgelere özel bir teknikle uygulanır.

 

Tedaviler ortalama 10-12 seansta tamamlanır. Hastaya ve hastalığa göre seans sayıları artabilir.

Facebook IconYouTube Icon